Sina Koloğlu’nun ilk yazısı: ‘Reyting Canavarı’nın ekranda bir haftası

‘Mafya’ ailesi toplantıları pek inandırıcı değildi. Sonuçta 2 sezon, 30 bölüm. Yurtdışında satışlar gayet iyi, 30 ülkeye satıldı bile…

KARA MI ARAK MI DERKEN

Ekibe bak İlker Kaleli, Öykü Karayel, Bennu Yıldırımlar, Mehmet Özgür, Tülin Özen… Bizim ev ahalisi giderek ısınmıştı diziye. Malum durum reyting kurbanı… Ve fakat kulağıma şöyle bazı söylentiler geldi, ekip olarak çok kırılmışlar. ‘Reyting gerekçe değil ‘ diyorlarmış. Bir de isim değişikliği yapılması. Hadi yaptılar bari tanıtımı olsaydı diyorlarmış. ‘Arak’ ‘Kara‘ oldu peki ne değişti?

ŞUBAT SONUNA DOĞRU BAŞLAR

Kanal D bir dizi atağına kalktı… ‘Taş Kağıt Makas’ ne zaman başlıyor… Duyduğum bu ayın sonuna gelmeden başlayacak.

REHİNE OLAYINI GÖRENLER

ABD firması Procter and Gamble’ın (P&G) fabrikasının ana binasını basan kişiler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için işçileri rehin aldı.‘ haberi sosyal medyada yayıldı. Bir haber kanalı için takibi kaçırılmaz bir olay. Perşembe akşamı baktım bir Halk TV bir de Tele 1 canlı yayında. Diğer haber kanallarında ‘Gündelik siyasi çekişmeler’den bir demet.

2025’TE ADI DEĞİŞECEK

Bir bilgi geldi… Malum Blu TV’yi Warner Bross Discovery şirketi aldı. Adı ne olacak diye merak ediliyor. 2025 yılında Blu TV’nin adı ‘Max’ olacakmış.

ÇOK İZLENENLER TEHLİKEDE OLANLAR

Bizim ev ahalisi ‘İnci Taneleri’ne pek ısınamadı. ‘Yılmaz Erdoğan ders verir gibi konuşuyor’ diyorlar. Kadro iyi. Fazla müzik yok bu önemli. Ha ağır gidiyor her bir bölüm neredeyse ‘Doctor Jivago’yu yakalar bir halde. Emek var. Bir de ‘bakalım bu bölümde pavyon sahnesi olacak mı?’ beklentisi de yerleşti… Total izleyicide yüzde 8’in üstünde. Bakalım bu oranı yakalayanlar ya da geçenler hangisi? ‘Kızılcık Şerbeti’ yüzde 9’ların üstünü görüyor. TRT’nin ‘Gönül Dağı’ yüzde 8,5 üstünde hiç sektirmedi. ‘Kuruluş Osman’ yüzde 7’nin üstünde. Kızıl Goncalar yüzde 7’lere doğru bir gidişi var. Yüzde altı ve üstünü görenler ‘Kudüs Fatihi’, ‘Kardeşlerim’… Bu senenin ‘sürpriz’ dizisi ‘Yabani’ yüzde 5,5 üstünde gidiyor. İdare edenler ‘Ömer’ (kendini çok fazla hırpaladı düşüş ondan) ‘Şahane Hayatım’, ‘Sandık Kokusu’… ‘Gaddar’ daha bekleneni veremedi. ‘Kopuk’ çok düşük bu gidişle sezonu kapatır gibi görülüyor.

Sina Koloğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x