1300 Kişi Birden, Çırılçıplak Soyunup Buz Gibi Denize Girdi! Bakın Neden…

Binden fazla yüzücü, Kuzey Doğu Skinny Dip etkinliği için Northumberland’de Kuzey Denizi’nin soğuk sularında cesurca yüzmek için soyundu.

Her yaştan çıplak katılımcılar, Pazar sabahı popüler etkinlik için Druridge Körfezi’ndeki plajda eğlenirken ve her şeyi yasaklama özgürlüğünü kucaklarken görülebiliyordu.

Dalgalar geldikçe katılımcıların el ele tutuşup sevinçle zıplayarak denize doğru çılgınca koştuğu kameralara yansıdı.

Bu, 2012’den bu yana akıl sağlığına yönelik bir hayır kurumu olan Mind için 100.000 £’dan fazla bağış toplayan bir etkinlikte sıska kepçelerin 11. yıllık buluşmasıydı.

Etkinliğe, ülkenin dört bir yanından insanlar katılıyor.

Gün doğumunda güneşin ilk altın ışınları ortaya çıkarken, gökyüzünde parlak kehribar tonlarıyla büyüleyici bir fon altında arkadaşlar, birbirlerinin fotoğraflarını çekiyor, poz veriyor.

Hava fotoğraflarında, kendilerine ait çıplak renkli bir deniz oluşturan, katılımcılar el ele tutuşurken keyifle zıplıyor ve uzun zincirler halinde sahil boyunca yürüyor.

Etkinliğin organizatörleri Tyneside Mind, etkinliği ‘bir yaşam kutlaması’ olarak nitelendirdi. Doğanın ve vücutlarımızın eşşizliğinin bir kutlaması.

Tüm bunlar Sonbahar Ekinoksunu kutlamak amacıyla düzenleniyor.

Etkinlikten elde edilen gelirler yerel ruh sağlığı hizmetlerinin iyileştirilmesine harcanacak olsa da, girişimin ‘bir araya gelmek, birbirini desteklemek ve kendinize eğlenceli, muhteşem bir refah yeniden başlatmak’ ile ilgili olduğunu da söylediler.

Organizatörler şunu ekliyor: ‘Her ‘beden’ kabul edilir’.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x