Galata’daki tarihi buluşmada tüyleri diken diken eden anlar: TÜGVA Başkanı Beşinci şehadet yoklaması yaptı

Milli İrade Platformu çatısı altındaki 308 Sivil Toplum Kuruluşunun desteklediği “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet yürüyüşü” 1 Ocak 2024 sabahında yüz binlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

250 bin kişinin Galata Köprüsü’ne akın ettiği yürüyüşte hem şehitlerimiz anıldı hem de aylardır İsrail tarafından yoğun bombardımana maruz kalan Filistin halkı için tüm dünyaya destek çağrıları yapıldı.

TÜGVA Başkanı Beşinci’den şehadet yoklaması

Yüz binlerce kişinin hep bir ağızdan “Bir Sabah Gelecek Kardan Aydınlık” eserini söylediği yürüyüşte TÜGVA Başkanı İbrahim Beşinci de “şehadet yoklaması” yaparak oldukça anlamlı bir eyleme imza attı.

Beşinci “Yusuf Muhammed’i, Mervan El-Masri’yi, Velid Nassar’ı, Kudüs’te ölen her bir kardeşimizi, unutmadık, unutmuyoruz, unutmayacağız, unutturmayacağız. 12 şehidimizi asla unutmayacağız; Çünkü onlar aramızdalar. Abdülkadir İyem burada mı? Ahmet Arslan, Cebrail Dündar, Semih Yılmaz, Kemal Aslan, Enis Budak, Ramazan Günay, Mehmet Serinkan, Çağatay Erenoğlu, Yasin Karaca, Emre Taşkın, İsmail Yazıcı. Bugün hepsi burada!” dedi. Kalabalık, ismi okunan her bir şehidimizin ardından “Burada” diye karşılık verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x