İsrail ordusu: Gazze’deki çatışmalarda 9 asker öldü

İsrail-Filistin çatışmaları 26’ıncı gününde devam ederken, İsrail ordusu Gazze Şeridi’ndeki kayıplarına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak dokuz askerin öldüğünü duyurdu.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, açıklamada Gazze’nin kuzeyindeki çatışmalarda dokuz İsrail askerinin öldüğü ifade edildi. Öldürülen askerlerin isimlerinin yayımlandığı kaydedildi. Çatışmalarda dört İsrail askerinin de ağır yaralandığı aktarıldı.

NETANYAHU: UZUN BİR SAVAŞ OLACAK

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden bir video mesaj paylaşarak askerlerin ölümüyle ilgili açıklama yaptı. “Zorlu bir savaşın içindeyiz. Uzun bir savaş olacak. Bunda önemli kazanımlarımız var ama aynı zamanda acı kayıplarımız da var” diyen Netanyahu, “Askerlerimizin her birinin bir dünya olduğunu biliyoruz. Bütün İsrail milleti sizi, aileleri, kalplerimizin derinliklerinden kucaklıyor. Bu büyük acınızda hepimiz yanınızdayız” diye konuştu. “Askerlerimiz haksız bir savaşta” diyen Netanyahu, “Siz İsrail vatandaşlarına söz veriyorum: Görevimizi yerine getirene kadar devam edeceğiz, zafere kadar devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SAVUNMA BAKANI: ZOR VE ACI VERİCİ BİR DARBE

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant da abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda dokuz askerin daha öldürülmesini, zor ve acı verici bir darbe olarak nitelendirdi.

Gallant, Gazze’deki çatışmalarda 9 İsrail askerinin daha öldürülmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Gazze Şeridi’nin iç kesimlerinde yaşanan yoğun çatışmaların ağır bir bedeli olduğunu dile getiren Gallant, dokuz İsrail askerinin daha öldürülmesinin zor ve acı verici bir darbe olduğunu ifade etti. Gallant, kararlılık gerektiren uzun ve karmaşık bir sürece hazır olduklarını kaydetti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x