Kızlarının Üzerine Dolap Düşen Özlem Ada Şahin ve Berkay Şahin’in Açtığı Davada Karar Hala Verilmedi

Şarkılarıyla herkesin gönlüne taht kuran Berkay Şahin ve Özlem Ada Şahin’in 6 yaşındaki kızı Arya’nın geçtiğimiz yıl yaşadığı mobilya sorununu hatırlayanlarınız vardır. İstanbul Tüketici Mahkemesine açılan davada Özlem Ada Şahin’in tanık olarak verdiği ifadenin detayları ortaya çıktı.

Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Berkay Şahin’le 2016 yılında dünyaevine giren Özlem Ada Şahin, sosyal medyanın tanınan isimlerinden biri.

2017 yılında ilk kızları Arya’yı, 2019 yılında ise ikinci kızları Zeynep Mira’yı kucaklarına almışlardı.

Sosyal medyada 1 milyon takipçisi olan Özlem Ada Şahin, 2022 yılının son aylarında hepimizi şaşırtan bir durumla gündeme gelmişti.

Özel olarak mobilya yaptırdıkları bir şirketin ürünleriyle ilgili sorun yaşadıklarını, hatta kızlarının üstüne düştüğü için yaralandığını fotoğraflarla paylaşmıştı.

Kızı Arya’nın yüzüne düşen dolap kapağı yüzünden yaralandığını söyleyerek mobilya şirketine dava açmışlardı.

‘Paramızla rezil olduk.’ diyen Şahin’e, mobilya şirketi de dava aşmış ve ‘Yaptığı paylaşımla bizi zarara uğrattı’ demişti. Üstüne bu davayı kazanmıştı.

‘Yüklü miktarda iadeler yapmak zorunda kaldık. Bu iadeleri yaparken de inanılmaz baskılar gördük. Satışı kapattık ama genel giderlerimiz devam etti. Markamıza verilen bu zararlar ispatlanmış olup tazminat davası açıldı ama alacak davamızı kazandık.’ açıklamasında bulunmuşlardı.

Geçtiğimiz yıl yaşanan olayların ardından İstanbul Tüketici Mahkemesi’ne açılan dava geçtiğimiz gün görüldü. Berkay Şahin’in açtığı davada eşi Özlem Ada Şahin tanık olarak gösterildi.

Aynı zamanda menajerleri Okan Genç de dava tanıklarından biri oldu. Özlem Ada Şahin’in duruşmada verdiği ifade ortaya çıktı. Hem ciddi bir ücret ödediklerini, hem madur edildiklerini hem de teslimatın dahi geç yapıldığını anlattı.

Gelen ürünlerde sorunlar olduğunu fakat mobilya şirketinden hiçbir şekilde geri dönüş alamadıklarını belirten Özlem Ada Şahin durumu detaylarıyla anlattı.

‘İzmir’de yazlık evimdeydim. Teslimat olacak diye tek başıma İstanbul’a geldim. Fakat ne teslimat, ne de montaj olmadı. O gece otelde geçirmek zorunda kaldım. Mobilya şirketine ulaşamadık. Bahaneler üretildi. Teslimat ve montaj daha sonra oldu. Gelen ürünlerin çok kusurlu ve kalitesiz olduğunu gördüm. Montaj sonrasında kırık ve çizikler vardı. Video çekerek gönderdim. Tekrardan yapılmasını düzeltilmesini istedim. Fakat daha sonra hiçbir geri dönüş olmadı.’

Yaşadıkları olayın kızında travma yarattığını ve çocuk odasındaki tüm mobilyaları sökerek çöpe atmak durumunda kaldığını anlatan Özlem Ada Şahin, “200 bin TL ödeme yapmıştık.” dedi.

‘Montajdan yaklaşık bir ay sonra kızımın ranzaya çıkmak için tutunduğu mobilya parçası üstüne düştü. Kendileri bir özür bile dilemediler. Çocuğum travma yaşadığı için çocuk odasındaki mobilyaları çöpe attım söktürüp çöpe attım. Yeni çocuk odası mobilyası aldım. Firmanın diğer ürünleri halen evimde, kullanmaya devam ediyoruz. Çocuk odasının kalitesi çok daha kötüydü. Organik boya kullanılması gerekiyordu ama boyalar kokuyordu. Mobilyalar için yaklaşık 200 bin lira ödeme yapmıştık.’

Ürünlerin hepsinin özel sipariş olduğunu, fakat hem eksik hem de kusurlu olduğunu dile getiren Şahin anlaşma süreçlerinden bahsetti.

‘Getirilen ürünler hatalı, kusurlu ve kalitesizdi. Sanırım yetiştirebilmek için acele etmişler. Belli başlı eksikler vardı. Sonrasında talihsiz bir olay yaşandı. Mobilyalarında kenarlarında köşelerinde çizikler vardı kullanılmış gibiydi. Ürünler özel siparişti. Çocuk odası daha özel bir siparişti hem yatak, hem de oyun odası şeklindeydi.’

İhtarname gönderdiklerini fakat buna rağmen 10 gün sonra kızının yaralandığını ifade etti.

‘Oda takımlarının montajı sonrasında ürünlerin ayıplı olduğu görüldü ve bu durum davalı şirket yetkililerine bildirildi. Ancak davalı şirket yetkilisi, mağduriyeti gidermeye yönelik girişimde bulunmadı. Bu nedenle ihtarname gönderdik. İhtarnameden 10 gün sonra çocuğun yaralanması olayı gerçekleşti. Bilirkişi raporunda da inceleme yapılan iki odanın ürünlerinin ayıplı olduğu tespit edildi. Çocuk odasının atılmış olması nedeniyle inceleme yapılamadı.’

Ara kararı açıklanan mahkemede duruşmanın ertelenmesi kararı alındı.

Dava dosyasında yer alan mobilya parçası düşmesine ilişkin kamera görüntülerinin inceleneceği, yaşanan kazanın üretim ya da montaj dolayısıyla olup olmayacağına yönelik bilirkişi raporu istendi. Duruşmanın ertelendiği ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x